327 371 138
skola@zspotehy.cz
V pondělí a v úterý si naši deváťáci vyzkoušeli, jaké to je odprezentovat svoji závěrečnou práci před opravdovou komisí. Do školy tak tyto dny nepřišla parta rozjívených dětí, ale velmi elegantně oblečení mladí lidé, kteří tak i vystupovali. Udělali tak další pomyslný krok k dospělosti :-).
Prvňáci a druháci vyrazili ve čtvrtek 22.5. na výlet do ZOO v Jihlavě. Některým se nejvíc líbily surikaty, jiným zase třeba žirafy a všem se jistě líbilo prima dětské hřiště, které je na konci ZOO. Hlavní je, že si to děti na výletě užily, což je zřejmé z jejich blažených výrazů na fotografiích :-).
Minulý týden měli žáci naší školy možnost ochutnat různé druhy sýra a pomazánky, k tomu mohli zakousnout papriku nebo jablíčko. A že jim chutnalo! Všechny dobroty byly hned pryč :-).
Ve středu 21.5. navštívili žáci 4. ročníku Zemědělské muzeum v Čáslavi, kde na ně čekal policista města Čáslav, aby je přezkoušel z dopravních značek a jízd podle dopravních pravidel. Až dětem uhodí 10. rok, mohou samostatně na kole do silničního provozu. Přejeme jim mnoho kilometrů bez nehod...
Den mých zájmů se nazývá školní projekt, který poprvé proběhl v pátek 16.5. Jak tento projekt probíhal? Děti se zapsaly na dva bloky podle tématu, které je zaujalo. První blok probíhal od 7:45 do 9:30 a druhý od 9:45 do 11:25. Celé dopoledne probíhalo ve velmi přátelské atmosféře...
V úterý 6. 5. se u příležitosti svátku sv. Floriána, patrona hasičů, konal ve stanici Hasičského záchranného sboru Kutná Hora den otevřených dveří. Všichni žáci 1. stupně tak měli tento den možnost nahlédnout pod pokličku pracovní náplně profesionálního hasiče. A nebylo toho málo!
Ne, to jen po vydařené čarodějnické školní akci spaly některé děti ve škole. Noční bojovka s luštěním rébusu byla samozřejmostí. Potom připravit pelíšek, pohádky na dobrou noc a spát. A ráno skvostná snídaně od maminek, které dětem napekly dobroty...
V úterý 29. 4. jsme v naší škole zažili pozdní odpoledne plné zábavy a to díky čarodějnické akci. Na děti čekala stanoviště s různými úkoly, například míchání lektvarů, zkouška odvahy nebo kuchtění pavoučího dezertu. Nechyběla ani Miss čarodějnice/čaroděj :-).
Také letos se naši nejlepší sportovci účastnili Žehušického poháru, který se konal v pátek 25. 4. Bohužel počasí venkovním aktivitám vůbec nepřálo a tak se sportovalo za deště. I tak ale někteří účastníci vybojovali krásná umístění, z čehož máme obrovskou radost...
Naše žákyně Emička Vágnerová ze 4. třídy a Adélka Vágnerová ze 2. třídy se o víkendu účastnily kvalifikačního kola Národního šampionátu Mažoretek a Twirlingu České republiky v Klatovech a obě slavily obrovské úspěchy!
Letošní rok nám Den Země připadnul na úterý 22. 4., tedy na hned první den po velikonočních prázdninách. Oslavě tohoto důležitého dne však neunikla pozornost páťákům, kteří se v pátek 25. 4. pustili do práce na projektu "Den Země"! Tématem jejich práce byla recyklace...
Děti mají ve škole znovu možnost pomáhat rodinám nemocných dětí, a to zakoupením sbírkových předmětů. Vybrané peněžité prostředky budou předány organizaci Život dětem. Níže naleznete ceník sbírkových předmětů, které jsou nyní k dispozici. Děkuji za spolupráci!
Ve čtvrtek 24. 4. navštívili naši prvňáci a druháci Polytechnické centrum ve Vrdech. Při minulé návštěvě si zde vytvořili nádobu z keramické hlíny, nyní je čekalo již vypálené nádoby nabarvit a ozdobit. Dalším důležitým úkolem bylo vytvořit pro maminky srdíčka ozdobená bavlnkou.
Taneční skupina ve složení našich žákyň Anety Čunderlíkové, Martiny Semerádové, Adély Vágnerové, Terezy Veselé, Beáty Titěrové a Emy Vágnerové se dnes zúčastnila Středočeského tanečního poháru v Kutné Hoře. Ve velké konkurenci jsme si přivezly čestné uznání.
Naši žáci se také letos účastní Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou každý rok vyhlašuje Ministerstvo dopravy. Součástí této soutěže není jen složení testu týkajícího se pravidel silničního provozu, ale také jízdy zdatnosti na kole, kterou si mladí cyklisté zkusili minulou středu 16. 4.
V úterý 15. dubna vyrazili naši nejlepší sportovci reprezentovat naší školu do Kutné Hory na Štafetový pohár. Vedli si zde velmi dobře a přivezli si krásné 5. místo, což je skvělé. Gratulujeme! :-)
Ve čtvrtek bylo v naší škole opět veselo! Dveře školy se otevřely a děti si u nás mohly společně se svými rodiči či jiným doprovodem něco krásného vyrobit v dílničkách. Aby toho nebylo málo, byl zde k dispozici také jarmark plný krásných výrobků našich dětí a dobrého občerstvení. :-)
Aby na jarmarku bylo co k snědku o to se postarali také naši prvňáčci, kteří chystali linecké cukroví a jednohubky. Na pomoc jim přišla také děvčata z 8. a 9. třídy. Vše se jim to společně povedlo a chutnalo to báječně :-).
Březen je měsíc knihy a tak ani třídy 5.B a 1.A nezůstaly pozadu a užily si hodinu společné výuky, kdy děti četly dětem! Hlavním tématem pohádky, kterou četli páťáci prvňáčkům byly tentokrát emoce. Emoce jsou v pohádkové knížce představeny muškami "Emuškami".
V březnu, měsíci knihy, jsme se společně pustili do literárního projektu. Děti si přinesly svou oblíbenou knížku, kterou nám představily a přečetly kousek textu z knížky. V hodinách výtvarné výchovy si děti vytvářely vlastní ilustraci právě čtené knihy.
Při pondělní hodině výtvarné výchovy nám Anetka Prášková zahrála na kytaru své oblíbené písničky a tím nám všem ve 4. ročníku zpříjemnila výuku! Je prima sledovat naše žáky i trošku jinak než při běžném učení :-)
Minulý týden se děti ze 4.ročníku zúčastnily projektu Čteme dětem. Naši třídu navštívili žáci 9. ročníku, aby dětem představili své oblíbené knížky z období, když jim bylo 10 let. Poté jim přečetli úryvek ze svých knížek. A potom se role otočily :-)
V pátek 28. 3. navštívili děti v 1.B žáci z 5.A. Páťáci měli pro prvňáčky nachystaný hezký program! Nejdříve četli svým mladším kamarádům pohádku, kterou prokládali dramatizací, poté si prvňáčci zkusili společně s páťáky vyplnit připravený pracovní list.
Ve čtvrtek 27. 3. 2025 navštívily děti z MŠ Tupadly o rok starší kamarády ze své školky v 1.B. Vzájemně si ukázaly, co kdo umí :-). Prvňáčci předvedli školkáčkům jak již zvládají číst! Motýlci z tupadelské školky zase zarecitovali svým kamarádům básničku.
Žáci 4. ročníku si vyzkoušeli nový projekt čtenářské gramotnosti Molekuly čtení. Tento projekt slouží k rozvíjení čtení na 1. stupni. Je to soubor knížek s optimálním počtem stránek. Jsou zde zastoupeny všechny literární žánry a to i encyklopedie, kuchařky, cestopisy...
Obrovského úspěchu dosáhl ve středu 19. 3. 2025 v soutěži Mladý zemědělec Jirka Zajíc, který se umístil ve 2. kole soutěže na 2. místě a postupuje tak do celostátního finále, které se uskuteční 11. 6. 2025 na Mendelově univerzitě v Brně! Jirko gratulujeme a přejeme hodně štěstí do finálového klání!
V úterý 18. 3. 2025 jsme byli již naposledy bruslit. Definitivně se tak loučíme se zimou a zimními sporty. Nyní si již budeme užívat jaro a všeho, co k němu patří :-).
Poslední únorový den bylo v Potěhách veselo. O zábavu se postarali žáci naší školy se svým masopustním průvodem. Celý masopustní průvod vedla stará bezzubá babka, která byla ale tak vitální, že poskakovala jako za mlada :-). K průvodu vyhrávala veselá hudba v čele s našimi bubeníky.
Minulý týden ve středu 26. února se uskutečnilo školní kolo v recitační soutěži. Žáci naší školy se utkali v recitování ve 4 kategoriích. V každé kategorii naše odborná porota vybrala 3 vítěze. Žáci umístění na 1. a 2. místě budou mít tu čest reprezentovat naši školu v okresním kole již 13. března!
Plné ruce práce měli kluci z 8. a 9. třídy před masopustem. Tvořili totiž pro malé prvňáčky masopustní klobouky! Jejich počínání měly pod palcem paní učitelky Štainerová a Rosická. Na výsledku jejich práce je vidět, že si kluci dali záležet a prvňáčkům klobouky skvěle slušely :-).
Svátek má Bruno
Mohlo by vás zajímat