Základní škola    Založení první školy v Potěhách spadá až do roku 1725. Původně se vyučovalo na faře. V roce 1829 byla postavena škola, která byla celá přestavěna v roce 1879 – je to budova současného obecního úřadu. V červnu r. 1966 se začalo s výstavbou nové školy. Koncem října r. 1969 se začalo vyučovat ve 2 dokončených pavilonech. Vyučovalo se však i nadále ve staré škole a až v r. 1971 byla škola otevřena, celá pro všechny žáky.                                                              Od roku 2003 je Základní škola a Mateřská škola Potěhy spojena.

Škola se nachází v klidném prostředí obce Potěhy. Je obklopena parkem. Má sedm pavilonů, ve kterých jsou učebny a odborné pracovny. Součástí školy je tělocvična a fotbalové hřiště s atletickým příslušenstvím. Základní školu navštěvuje 184 žáků v 10 třídách.             Za pěkného počasí tráví děti přestávky na nádvoří nebo v parku před školou.

Škola se nemusí stydět ani za svoje vnitřní prostory včetně vybavení tříd. Počítačová učebna je samozřejmostí, právě tak jako další odborné učebny, nechybí multimediální třída s interaktivní tabulí. Ke škole také patří školní družina a školní jídelna.

Každoročně vyjíždí žáci naší školy za poznáním do sousedních zemí, aby si vyzkoušeli cizí jazyky. S Klubem mladého diváka se zase podívají na různá představení do pražských divadel.

Naši žáci se účastní již tradičně velmi úspěšně celé řady sportovních i vědomostních soutěží. Během školního roku vystupují s různými programy pro veřejnost nejen v obci Potěhy. Mezi nimi nesmí každoročně chybět ani vánoční koncert. V závěru školního roku se stalo již tradicí slavnostní rozloučení s devátými třídami a vystoupení všech žáků školy na Školní akademii.

Investice do rozvoje vzdělávání

Zvýšení a zlepšení kvality výuky Plakát publicity

V rámci projektu INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ vytvořili učitelé ZŠ a MŠ POTĚHY vzdělávací materiály z těchto tematických oblastí:

• Hudební nauka pro 1. stupeň
  • Místo, kde žijeme
  • Matematika a její aplikace v životě žáků
  • Matematické operace s přirozenými čísly
  • Hudební  nástroje ve světě hudby
  • Dějiny hudebních stylů a žánrů
  • Chemie v praxi
  • Živá a neživá příroda
  • Fyzika v praxi
  • Atletika
  • Míčové hry
  • Dopravní výchova
  • Slovní druhy
  • Větný rozbor
  • Angličtina v praxi
  • Umělecké slohy
  • Číslo a početní operace
  • Hravé tvoření

Bližší informace k projektu poskytne

ZŠ a MŠ Potěhy, okres Kutná Hora,

Potěhy 155, 285 63 Tupadly.

Kontakt: zspotehy@o2active.cz